Що робити, якщо кішка відмовляється від їжі

Що робити, якщо кішка відмовляється від їжі

Усім кішкам від природи характерна поміркованість у їжі. Але, незважаючи на це, головним правилом для власників котів є контроль за режимом харчування тварини. Кішкам характерні часті перекушування в невеликій кількості або рідке вживання великої кількості їжі.

Ознакою хорошого здоров'я кота є наявність здорового апетиту. Однак періодично власники тварин можуть стикатися з тим, що кішка відмовляється від їжі. Якщо кіт не їсть або харчується меншою кількістю їжі, це може свідчити про деякі проблеми. Для того, щоб розуміти, чому кішка відмовляється від їжі, необхідно з'ясувати низку причин, відштовхуючись від яких, можна допомогти тварині.

Причини:

  • дуже часто тварини відмовляються від їжі, коли хворіють, і це не дивно. Однак бувають ситуації, коли тварина не хоче пригощатися навіть улюбленою їжею, абсолютно здоровою;
  • це може говорити про певний протест тваринам, якого не влаштовує запропонований корм чи їжа. Тут необхідно провести аналіз усіх критеріїв і зрозуміти, чому тварина так поводиться;
  • для вуличних котів та кішок від природи характерно харчуватися не лише вдома. Багато хто полює на птахів і мишей, або пригощаються сусідською їжею;
  • проблемою багатьох котів є ожиріння. В основному до цього захворювання уразливі вихованці середньої вікової категорії, що живуть у квартирах. У багатьох котів вироблено неправильну харчову поведінку, для якої характерно поїдання великої кількості їжі з наступним переїданням. Тому всі власники котів мають контролювати, щоб тварина не переїдала.

Зовнішні причини

Зниження апетиту тварини можуть провокувати і зовнішні фактори:

1.     Спекотна погода не найкраще відображається на самопочуття котів. Багато власників помічали, що коли знижується температура у приміщенні чи надворі, кішка повертається до звичного режиму харчування.

2.     Незручний посуд. Нестійкий, брудний або посуд, що погано пахне, може стати причиною поганого апетиту у тварини. У такому випадку необхідно поміняти котячу миску.

3.     Непридатне місце для годування. Шумне, прохолодне або холодне місце, де живиться тварина, може бути невідповідним і не комфортним для нього. Мисочку краще встановлювати в комфортному та теплому місці, де відсутні протяги та зайва метушня.

Розвантажувальні дні

Нерідко кішки відмовляються від їжі з метою розвантажувального дня. Таким чином тварина очищає свій кишечник. На це може впливати низка таких причин:

  • погане тимчасове травлення. Наприклад, якщо після їжі кіт був надто активним;
  • переїдання;
  • з'їдена порція їжі, що важко засвоюється;
  • прояв протесту вихованцем та вимога смачної їжі.
  • образа на господаря чи когось з рідних.

Якщо кіт відмовляється від їжі близько доби, то в цій ситуації не варто переживати, оскільки таке голодування не завдасть серйозної шкоди здоров'ю вихованця.

Однак якщо відмова від їжі продовжується більше доби, тоді варто занепокоїтися. Тривалий голод може вплинути на появу тяжких наслідків печінки (жирова дистрофія печінки). В основному цьому схильні коти з ожирінням. Навіть якщо тварина перебуває на етапі схуднення, категорично забороняється застосування радикальних дієт, а навпаки, наявність регулярного харчування. Якщо у кішки спостерігається анорексія, тоді вихованця годують через силу.

Статевий інстинкт

Фізіологічні особливості котів під час статевої активності можуть знижувати показники апетиту. Для цього періоду котам характерно вживати меншу кількість їжі або зовсім відмовлятися від неї. Котам властива втрата інтересу до їжі при тічці або за 7 днів до її настання.

Стресові стани

Всі коти є великими консерваторами, які негативно ставляться до будь-яких змін, що порушують їхнє звичне життя. Може бути і таке, що кішка зовсім відмовляється їсти при зміні меблів, після ремонту, якщо в будинку з'явився ще один вихованець, і що вже говорити про переїзд або нове місце проживання. Також кіт може поводитися, якщо надовго поїхав його господар або в будинку сталася сварка.

Переставлений котячий посуд також може вплинути на відмову від трапези. Наявність шуму, яскравого світла та жвавого руху – ці фактори можуть негативно відображатися на харчовому інтересі вихованця.

Якщо кішка перестала їсти через стрес або нестачу ласки з боку господаря, слід виявити до вихованця позитивні емоції. Необхідно ретельно спостерігати за вихованцем, так як стресовий стан може бути причиною при загостренні хронічних захворювань або бути симптомом хвороби.

Період вагітності та післяпологовий етап

Усім власникам вагітних кішок необхідно з особливою уважністю контролювати здоров'я тварин. Кішка може не їсти через відсутність апетиту, що пов'язано з токсикозом на початкових етапах вагітності (не більше доби), а також при настанні пологів (за пару годин).

Після пологового процесу кішка може не вживати їжу ще добу. У такій ситуації насильно годувати тварину не варто, якщо вона добре почувається. Відмовлятися від їжі кішка може з наступних причин:

  • якщо у кішки є страх відлучення від кошенят;
  • при пологовому процесі з'їдено більше одного посліду;
  • післяпологовий стресовий стан;
  • тяжкі пологи, після яких необхідний відновлювальний процес.

Як за вагітною, так і за кішкою, що вже народила, необхідний постійний контроль. Якщо кішка перестала їсти більше доби, є симптоматика у вигляді млявої поведінки, підвищеної або зниженої температури, блювоти, втоми, ущільнень у животі, необхідно негайно викликати ветеринара.


Погіршення загального здоров'я. Наслідки після наркозу
Порушення у шлунково-кишковому тракті, проблеми з нирками, печінкою, наявність гельмінтів в організмі або стороннього тіла у роті, стравоході чи шлунку є причинами відмови від їжі. У таких ситуаціях не обійтися без допомоги спеціаліста.
Якщо тварині проводилася хірургічна операція під час використання наркозу, тоді вихованець може не вживати їжу протягом 1-2 діб. Це пояснюється тим, що анестезія сприяє придушенню та загальмовуванню фізіологічних процесів та функцій в організмі. Внаслідок чого координація рухів порушується, і тварина не виявляє інтерес до їжі. Виходити з наркозу вихованець буде до 8 годин.


Якщо кішка відмовляється від їжі, що робити?

Бувають ситуації, якщо кіт не їсть, коли йому пропонують неякісний корм, різко змінюють раціон харчування або дають одні й самі продукти.

Обмін речовин у кішок має низку особливостей, через що коти не можуть протягом тривалого часу голодувати. Голод через три дні може спричинити серйозні захворювання. У таких ситуаціях рекомендуємо показати тварину ветеринару, який, оцінивши стан вихованця, зможе призначити ряд профілактичних заходів або лікування.

Якщо у тварини присутні такі симптоми як випадіння хутра, млявий стан, блювання та проблеми з випорожненням, тоді в негайному порядку потрібна консультація досвідченого ветеринара.



Telegram
Mail