Що означає сухий ніс у собаки

Що означає сухий ніс у собаки

Багато хто вважає, що сухий ніс у собак може говорити про наявність хвороби в організмі тварини. Однак не варто панікувати при виявленні такої симптоматики у вихованця.

Для деяких станів у собаки сухий ніс є абсолютною нормою, а для інших випадків сигналом про допомогу. Слизові виділення на носі у собаки роблять шкіру вологою та холодною. Такий природний рецептор дозволяє тварині повною мірою відчувати запах.

Які випадки є нормою:

  • якщо тварина протягом тривалого часу була фізично активною;
  • після сну;
  • коливання погодних температурних показників;
  • наявність сухого повітря у приміщенні;
  • тварини на стадії вагітності та лактації.

Всі перелічені випадки супроводжуються активністю і життєрадісністю тварини, без прояву будь-якої симптоматики у вигляді млявості, втоми або агресивної поведінки. У будь-якому разі при виявленні сухого носа у собаки слід спостерігати за поведінкою тварини.

У яких ситуаціях сухий ніс собаки свідчить про наявність захворювань?

До причин сухого носа у вихованця можна віднести:

1.     Застудні захворювання. Найчастіше за наявності застуди присутні й інші симптоми як кашель, чхання, хропіння, озноб, слабкості. Коли тварина впорається з застудою, її ніс знову стане вологим.

2.     Травми носа або укус комахи можуть спричинити сухість. У цій ситуації потрібна консультація ветеринара, який допоможе призначити низку необхідних заходів.

3.     Алергічні реакції можуть бути спричинені різними факторами. Наприклад, посуд із пластику або будь-яка іграшка. У подібній ситуації слід замінити пластикову миску на алюмінієвий прилад. Також алергія може виникнути і на стимулятори у вигляді цвітіння, пилку, якогось продукту тощо. Як би там не було, потрібно спостерігати за собакою та за необхідності звернутися за консультацією до лікаря. Важливо, щоб тварина не контактувала з алергеном.

4.     Пухирчатка (імуна хвороба) сприяє запаленню носа у тварин та утворенню специфічних пухирів у ділянці носа. Таким пухирцям характерно лопатися, після чого на носі залишаються скоринки. У цій ситуації потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста, який призначить правильне лікування.

5.     Зневоднення говорить про те, що тварина протягом тривалого часу не вживала води, присутній водний баланс вичерпався. У цьому разі собаку негайно варто напоїти водою.

6.     Сонячний удар характеризується сухим носиком або червоним носом (якщо від природи він білий) і тріщинами на шкірі. Консультація фахівця допоможе підібрати правильні сонцезахисні засоби та низку профілактичних заходів, щоб уникнути ракових захворювань шкіри.

7.     Сказ є найстрашнішою хворобою, яка не лікується. Для запобігання цьому захворюванню необхідно вакцинувати тварин. Для сказу характерна наступна симптоматика:

§  млявість;

§  агресивна поведінка;

§  страх світла.

8.     Глисти - це дуже небезпечні паразити, які здаються невинними лише на перший погляд. Прояви у вигляді гарячого носа, підвищеної температури, тиску, блювання, випирання живота та закупорки кишечника говорять про наявність гельмінтів в організмі тварини. Профілактикою від паразитів є прийом антигельмінтних препаратів 1 раз на 3-4 місяці.

9.     Сухий ніс у цуценяти або дорослого собаки, а також такі прояви як млявий стан, відмова від їжі, гнійний слиз з носа, пінне блювання, діарея можуть говорити про і вкрай небезпечне захворювання - чумку. Вакцинування тварини допоможе запобігти недузі. При виявленні перерахованих вище симптомів необхідно терміново звернутися за допомогою до фахівця.

10.   У цуценяти сухий ніс може бути при стресових станах, які можуть спостерігатися при зміні житла, зустрічі агресивних дорослих собак або нестачі ласки від господарів. У цій ситуації необхідно заспокоїти собаку, щоб вона відчула вашу турботу.

11.   Артеріальний тиск у собак. Нормою вважаються показники приблизно 150 на 90 мм. Варто розуміти, що показники тиску можуть визначатися породою тварини та віковою категорією. Наприклад, для невеликих порід характерні показники тиску на 170 на 90 мм. Тиск тварині необхідно виміряти при використанні спеціального ветеринарного тонометрома або звичайного апарату. Для останнього варіанту необхідно використовувати дитячий манжет, одягнувши його на хвіст чи лапку.

12.   Температура собак є більш високою, в порівнянні з людським організмом.

13.   Голод тварини може спричинити неправильне травлення. Якщо вагові показники вашого вихованця значно зменшилися, необхідно переглянути його раціон харчування, який має складатися з вітамінів, мінералів та інших корисних мікроелементів.

Погане харчування може спричинити низький імунітет. Якщо ви не знаєте, чому у собаки сухий ніс, то в першу чергу варто спостерігати за її поведінкою.

Якщо тварина виявляє активність, перебуває у доброму стані, вживає їжу і не виявляє ознак хвороби, тоді хвилюватись не варто. Але якщо у тварини спостерігається ряд перерахованих вище симптомів у вигляді хрипу, кашлю, агресії, апатії, блювання і т.д., тоді необхідно негайно показати вихованця ветеринару.



Telegram
Mail