Як відучити цуценя кусатися: поради з виховання

Як відучити цуценя кусатися: поради з виховання

Кожному собаці характерний прояв агресії. Нормою такого стану вважаються моменти, коли тварини захищають власників, охороняють майно або перебувають на полюванні. Однак при агресивних станах, які виходять за межі норм, потрібне коригування, іноді навіть за допомогою фахівців. У цій статті ви дізнаєтесь, як відучити цуценя кусатися.

Як відучити цуценя кусатися? Що може спричинити агресію?

Основними причинами агресивності у тварин є:

  • відсутність дресирувальних та виховних процесів є головною причиною агресії у дорослих собак. За відсутності дресирування характер у тварини формується хаотичним методом. Саме з цієї причини дресирувати та виховувати цуценят краще від самого народження;
  • молодій тварині (цуценяті) характерним є прояв несвідомого агресивного стану до своїх власників або близьких людей. У ранньому віці тваринами не усвідомлюється небезпека цієї поведінки та сприймається як гра. Найкращим варіантом стане початок дресировок з моменту появи цуценяти в будинку. Дресирування сприяє розвитку вихованця про свої дії та ряд їх обмежень;
  • специфічні породи собак. Тваринам деяких порід характерно виявляти виражену агресивну поведінку. Вибираючи цуценя, слід знати про цей момент. Для бійцівських та мисливських порід тварин важливим є проведення специфічних дресировок, професіоналами.

На жаль, не багато власників собак усвідомлюють необхідність дресирувальних заходів від самого народження. Переучувати дорослу тварину з наявністю сформованого характеру є дуже складним завданням, порівняно з вихованням із самого дитинства.

Відучити цуценя виявляти агресію і кусатися у ранньому віці є відносно легким процесом. Завданням власника є прищеплення вираження емоцій без наявності агресивного стану, навіть у момент гри. Цуценя має розуміти про безпеку та комфорт для господаря.

Якими основними методами необхідно керуватися з  вихованцем?

Для тих, хто не знає, як відучити собаку кусати руки, слід дотримуватися найефективніших методів для тварини. Такі методи допоможуть скоригувати поведінку у собаки на краще.

1.     Заохочення за хорошу поведінку стане для собаки стимулом та своєрідною вигодою.

2.     Процес покарання, у разі агресивної поведінки та нанесення укусів власникам допоможе сформувати у собаки дискомфорт та почуття провини.

3.     Ігнорування допоможе простимулювати тварину, та покращити її поведінку. Тому якщо ви ще не знаєте, що робити, якщо щеня кусається, найкращим рішенням у даній ситуації стане залишити тварину наодинці із самим собою.

Коли йдеться про вибір собаки, обов'язково потрібно враховувати вид породи. Для кожної породи характерний прояв природної агресії більшою чи меншою мірою. Для тих, хто не планує приділяти багато часу дресируванню та вихованню, перевагу краще віддавати більш дружнім породам. Дресирування необхідно починати з раннього віку, оскільки перевиховання дорослої особини є дуже складним процесом.

Як відучити цуценя кусати за руки та ноги?

На агресивну поведінку маленьких цуценят можуть впливати кілька причин:

  • така поведінка може пояснюватися своєрідним захистом від господаря. В основному ситуації виникають у процесі звикання до нової обстановки та нового власника. Практика показує, що після закінчення часу не довіри такі відносини зникнуть, і тварина довірятиме своєму господареві;
  • агресивність під час гри. У подібних ситуаціях слід ігнорувати тварину та не акцентувати увагу на її укусах;
  • недостатня ласка. Якщо раніше щенята сиділи у вольєрах і не отримували належної ласки, вони можуть кусатися. Турбота та увага з боку власника допоможе зародити у цуценяті ніжні почуття;
  • прорізування зубів.

Для цуценят у віці 3-6 місяців характерна поява зубів, яка може спричинити укуси. Щоб впоратися з цією проблемою, необхідно придбати гумову іграшку або кісточки. При необхідності рекомендується звернутися до ветеринару для правильного лікування.

Як правильно відучити цуценя кусати за ноги - перевірені методи:

  • створення бар'єру з картону або інших підручних засобів допоможе вихованцю заспокоїтися. Дотримуючись дистанції з твариною, необхідно вимовити команду «сидіти»;
  • заохочення невеликою кількістю смачної їжі;
  • покарання вихованця є дієвим способом спільно з командою «Фу» та нанесенням легкого удару долонею. Заборонено бити тварину за допомогою різних предметів;
  • перемикання уваги за допомогою іграшок допоможе відволікти тварину.

Вибираючи спосіб виховання та дресирування, як відучити цуценя кусатися за ноги та руки, необхідно орієнтуватися на такі критерії як:

  • порода собаки;
  • вікова категорія;
  • риси характеру.

Якщо у процесі виховання виникають проблеми, доцільним рішенням стане консультація кінолога.

Як бути, якщо кусається дорослий собака?

Якщо в юному віці тварина не виховувалась і не дресирувалась, вона може кусатися. Як виховати собаку, щоб не кусався? Процес коригування такої поведінки є складнішим, проте правильний підхід допоможе впоратися з цією проблемою.

Дресирування дорослих собак та ряд рекомендацій:

  • уникнення моментів, коли тварина є агресивною, навіть при грі;
  • Використання елементів фізичного впливу слід використовувати лише у моментах, коли тварина протягом кількох разів не виконує команду. Больові відчуття у собаки мають бути асоціацією поганої поведінки;
  • заохочення вихованця, коли правильно виконує команди.

Якщо самостійно впоратися з агресією собаки все ж таки не вдається, необхідно звернутися до професіоналів-кінологів.



Telegram
Mail