Як посадити кішку до переноски?

Як посадити кішку до переноски?

Якоїсь миті у житті кожного власника кота настає час на нові експерименти. Наприклад, при необхідності відвідування ветеринара у клініці або поїздки у транспорті тварину потрібно помістити у переноску. І це, начебто, просте завдання змушує шукати нестандартні рішення. Звичайно, кіт може і сам зайти у відкриті дверцята пристосування, але така поведінка – надзвичайна рідкість. Найчастіше необхідність входу в замкнутий простір викликає у тварини стрес і запеклий опір. Як заманити кота в переноску? Адже без неї відвідування прийому у лікаря, поїздки у громадському транспорті та багато інших маніпуляцій будуть неможливими.

Засунути кота до переноски можна кількома способами. Оберіть найбільш комфортний з них з урахуванням особливостей вашого вихованця та власної зручності. Багато в чому спосіб розташування улюбленця в "засіб пересування" залежить і від типу самої переноски.

Як безболісно посадити кота в переноску: прості правила та слушні поради

У більшості випадків переноска ховається в дальній кут – подалі від кота, який знає про те, що це – не найкращий пристрій у його житті. І такий підхід категорично не вірний, адже чим частіше тварина бачитиме нелюбу їй конструкцію, тим швидше звикне до неї і перестане сприймати як знаряддя тортур. Не прибирайте переноску, залиште її на очах у вихованця, відкрийте доступ до неї. Таке поступове привчання допоможе уникнути багатьох проблем у майбутньому.

Якщо ви знаєте про те, що найближчим часом доведеться засовувати улюбленця в переноску – займіться підготовкою до цієї події. Дістаньте конструкцію, вимийте та висушіть її. Позбавтеся всіх сторонніх запахів – вони теж можуть стати відлякуючим кота фактором.

Поставте конструкцію на підлогу і залиште дверцята відчиненими. Дозвольте коту вивчити предмет. Всередину можна покласти невелику ковдру або подушку, улюблені іграшки тварини, рушник господині – всі предмети, які несуть на собі знайомий затишний запах. Для привернення уваги можна покласти і ласощі.

Поруч із переноскою розмістіть миски з їжею та водою улюбленця – нехай він звикає до знаходження поряд з конструкцією та перестає боятися її.

Як посадити злу кішку в переноску

Далеко не всі хвостаті друзі мають м'який і зговірливий характер. Є серед домашніх котів справжні тирани та злюки. Як посадити агресивну кішку в переноску? Якщо з характером вихованця вам не пощастило, а до фахівця на огляд потрапити все ж таки треба – не впадайте у відчай. Навіть на найскладніших улюбленців можна знайти управу.

Отже, як засунути кота, що чинить опір, в переноску? Вам може знадобитися кілька спроб – будьте готові до тривалої роботи. Але з набуттям досвіду часу на засув кота в транспорт вимагатиметься все менше.

Поставте переноску на бічну стінку таким чином, щоб відкриті дверцята виявилися зверху. Візьміть улюбленицю в руки і обережно, але щільно загорніть її в рушник. Таким чином ви обмежите можливості її опору та захистите руки від бойових ран. Помістіть загорнуту кішку в отвір дверцят і витягніть рушник. У разі неможливості витягти текстиль спокійно залишайте його всередині. Швидко закрийте отвір.

Якщо навіть згодом тварина не перестає боятися переноски, спробуйте замінити її. Так, замість пластикового боксу можна спробувати використати текстильну сумку. Можливо, вона сподобається вихованцю більше? Серед альтернатив – стильні коляски, рюкзаки із прозорими віконцями-ілюмінаторами та інші моделі.

Знаючи, як правильно посадити кішку в сумку, можна подолати будь-які проблеми. Але не забувайте і про те, що стрес у тварини може бути викликаний не лише самим процесом закривання у замкнутому просторі, а й рухом. У транспорті або в клініці, які є незнайомими для тварини місцями, необхідно приділити турботі про улюбленицю не менше уваги.

Як забезпечити спокій кота в незнайомій обстановці

Починайте привчати кота до поїздок у транспорті (і переноски відповідно) з раннього дитинства. Кошенят і поміщати в сумки та бокси простіше, і звикають вони до нововведень швидше. У переноску помістіть підстилку, змочену спеціальним спреєм з феромонами – вони заспокоять тварину і знизять рівень її тривожності. Не зникайте з поля зору тварини, залишайтеся поряд з нею і в транспорті, і в клініці. Не підвищуйте голосу, розмовляйте з котом тихо, без агресії.

Як дістати кота з переноски

Після відвідин місця призначення перед власником виникає інша проблема – кота необхідно витягти з сумки або боксу. Далеко не завжди тварина готова швидко залишити місце ув'язнення.

Відкрийте дверцята і якщо кіт відмовляється виходити – погладьте його. Покладіть руку на голову, говоріть тихо, заспокійливим голосом. Покладіть долоню на голові кота таким чином, щоб погляд тварини був спрямований від дверцят. Іншою рукою щільно зафіксуйте тіло вихованця і витягніть з боксу. У клініці для огляду тварину можуть дістати фахівці – вони мають величезний досвід роботи з тваринками з найрізноманітнішими характерами.



Telegram
Mail