Як правильно обрізати кігті собаці

Як правильно обрізати кігті собаці

Обрізання кігтів у кішки та собаки – це важливий процес в організації комплексного догляду за вихованцем. Його значущість стоїть поряд з чищенням та розчісуванням шерсті, купанням, очищенням вух та зубів. Як правильно обрізати пазурі собаці - знають не всі початківці. Матеріали даної статті допоможуть розібратися з цим питанням та дізнатися про особливості проведення даної процедури в умовах будинку.

Навіщо стрижуть кігті

Домашній собака живе в «м'якіших» умовах, ніж тварини в диких умовах. Зазвичай вона проводить час на зручних пуфиках або бігає гладким паркетом. Тому її пазурі практично не сточуються, адже цей процес закладений природою. Якщо не стригти своєму вихованцю пазурі, він відчуватиме біль при ходьбі і при спробі стиснути лапу. Якщо кіготь у занедбаному стані, він вростає під шкірний покрив, внаслідок чого з'являється запалення і тварина відчуває страшний дискомфорт, а часом відчуває нестерпний біль.

Якщо кігті у собаки дуже гострі та довгі, їй буде боляче та незручно пересуватися. З такими кігтями складно розгинати та згинати лапи, вибирати положення для рівноваги при ходьбі.

Врослі кігті стають причиною появи ран на лапах тварини, в які легко може потрапити інфекція. Як наслідок такої недуги, собака може почати шкутильгати і у неї почнуться проблеми з опорно-руховим апаратом, деформуються суглоби та кістки на кінцівках.

Крім пальців, які торкаються підлоги, собака має інші частини кінцівки, які не дістають до поверхні під час ходьби. Довгі пазурі на цих пальцях легко можуть за щось зачепитися і зламатися, і, як наслідок, тварина травмується.

Особливості будови та види кігтів

Перш ніж обрізати кігті у собаки, варто докладніше вивчити їхню будову. Ця інформація зменшить ризик пошкоджень під час процесу.

Кігті у вихованця мають форму витягнутого трикутника, який широкий на початку, вузький і загострений наприкінці. Під кігтем розташована пульпа, яка має багато нервових закінчень та судин, і через це вважається дуже чутливою. Вона добре проглядається, якщо предмет стрижки світлий, а якщо темний – її мало видно.

Нігтьові пластини у собаки бувають декількох видів:

  • загнуті, як у кішок (дуже гострі на кінці);
  • загнуті всередину (схожі на дугу);
  • прямі (як у зайця).

У більшості собак нігтьові пластини, підігнуті всередину. Прямі зустрічаються зазвичай у тер'єрів та інших декоративних порід.

Вибір інструменту

Підстригти пазурі собаці неможливо, не маючи під рукою спеціального інструменту. Придбати його можна в торгових точках, що спеціалізуються на продажу товарів для догляду за тваринами.

Існує три типи інструментів, які використовують для стрижки кігтів тварини:

  • секатор-кігтьоріз (одна частина леза загнута, друга пряма);
  • інструмент у вигляді гільйотини (важіль, що піднімає лезо і отвір для кігтя);
  • електрокігтеточилка (шліфувальний камінь для обточування та спеціальна ручка для його утримання).

Електрочілки використовують рідко, тому що вони досить голосно працюють, тим самим лякають тварину. До того ж шліфувальний камінь під час загострення гріється, що також приносить дискомфорт собаці. Але є в них і одна значуща перевага – вони сточують, а не стрижуть кігті, а отже роблять цей процес менш травматичним та безпечнішим. Крім кігтерізки, знадобиться пилка для видалення гострих країв після зістригання.

Як вибрати кігтеріз?

Якщо ви ще думаєте, як правильно підстригти собаці кігті в домашніх умовах, то, швидше за все, не визначилися з вибором. Для того, щоб придбати хороший інструмент, слід керуватися наступними порадами:

  • кігтерізка має бути зроблена з міцного матеріалу, її леза повинні бути надійно скріплені між собою;
  • метал, який контактує з пазуром тварини, повинен бути покритий нержавіючим напиленням, це мінімізує ризик виникнення інфекцій;
  • краще, щоб ручка була вигнутою відповідно до анатомічної будови долоні людини;
  • Розмір кігтерізки вибирати в залежності від породи собаки.

Як часто стригти кігті собаці

Перед тим як стригти собаці кігті, варто визначити частоту виконання цієї процедури. Частота залежить від активності вихованця та особливостей поверхонь, на які він зазвичай бігає. Якщо зазвичай собака бігає паркетним покриттям, то її пазурі будуть відростати з небувалою швидкістю. Якщо тварина може підточувати пазурі, бігаючи по асфальтованих доріжках або по газонах, то пазурі будуть рівномірно сточуватися і стригти їх можна рідко.

Усередині кігтів собаки розташована кровоносна судина. Якщо довго не стригти кігті, то судина подовжиться і зістригти їх коротко не вдасться. Саме тому важливо регулярно виконувати цю процедуру, не даючи судині відростати.

Стрижка кігтів у домашніх умовах

Перед тим як обрізати кігті собаці в домашніх умовах, слід ознайомитись з покроковою інструкцією. Так ви будете впевненіше почуватися, процес пройде швидко і безболісно для вихованця. Отже:

  • обробіть антисептичним засобом пилочку, кігтеріз та ножнички;
  • знезаражуйте лапи тварини;
  • підготуйте морально собаку до процедури (пограйте з нею, збадьоріть);
  • знезаражуйте свої руки або надягніть стерильні рукавички;
  • попросіть тварину дати вам лапу, зістрижіть шерсть між подушечками;
  • знайдіть, де проходить пульпа, міцно тримайте лапу вихованця;
  • зафіксуйте кігтеріз нижче на 1,5-2 мм від пульпи під кутом 45 °;
  • натисніть на ручки одним різким, упевненим рухом;
  • підбадьоріть тварину, дайте їй смачне заохочення;
  • Після стрижки кігтів на передніх лапах попросіть собаку лягти на бік і приступайте до процедури стрижки на задніх лапах.

Якщо можливо, залучіть до процесу іншого члена сім'ї. Він може відволікати та хвалити собаку.

Як привчити собаку

Якщо ви не знаєте, як правильно обрізати собаці кігті і боїтеся цього процесу, то вам варто зібрати всю силу волі в кулак і зважитися зробити це хоча б один раз. Після ви зрозумієте, що стригти кігті не складно, складно переконати вихованця, що йому це потрібно. Якщо собака поводиться спокійно, процедура пройде швидко і без проблем.

Якщо з першого разу обстригти всі кігті не вдалося, не засмучуйтесь. Навіть один кіготь, це вже прогрес. Не лайте тварину, а навпаки підбадьорюйте і хваліть за хорошу поведінку. У цій справі важлива поступовість. Намагайтеся привчати собаку до стрижки кігтів з раннього віку.

Запобіжні заходи

Перед тим як стригти кігті собаці, варто уважно їх оглянути. На них не повинно бути плям та тріщин. Якщо ви їх виявили, покажіть тварину ветеринару, відклавши процедуру стрижки.

Щоб вихованець не сердився, не поспішайте, дайте йому понюхати інструмент. Особливу увагу приділіть питанню знезараження. Ретельно обробляйте інструменти, лапи собаки та свої руки.

Якщо тварина без настрою, вона захворіла або чимось засмучена, не варто змушувати її насильно «терпіти»  процедуру. Зачекайте, поки собака буде в хорошому настрої. Фахівці радять стригти пазурі після купання.

Що якщо здригнулася рука: перша допомога

Якщо ви вперше виконуєте процедуру стрижки кігтів, то ризик травм дуже високий. Хоча навіть досвідчені не застраховані від надзвичайних ситуацій. Тому варто заздалегідь до нього підготуватися та вивчити інформацію про надання першої допомоги вихованцю. Перед початком стрижки, окрім основних інструментів, пудру (присипку), підготуйте бинти, ватний диск, стрептоцид, мазь для загоєння ран.

Якщо кігтьове ложе пошкоджене, собака відчуватиме сильний біль, а з його лапи буде сочитися кров. Насамперед, варто пошкодувати собаку, підтримати її. Після цього варто посипати на рану пудру. Не потрібно одразу лити в рану засіб, до складу якого входить спирт. Адже це ще більше налякає тварину і може викликати паніку. Якщо вдома немає пудри, можна посипати рану борошном або тальком. Як антисептик знадобиться потовчена таблетка стрептоциду, якою рясно посипають рану. Після того, як тварина заспокоїться, можна перев'язати лапу. Через кілька годин пов'язку можна змінити, а на рану накласти мазь з загоювальним ефектом. Звичайно, в такій ситуації виконувати обрізання кігтів у собаки не можна. Процедуру слід відкласти до одужання вихованця.

Також частою травмою під час стрижки кігтя вважається підрив. Зазвичай він з'являється, коли тварина чинить опір проведенню процедури і виривається. У такому разі необхідно обернути лапу бинтом і прикласти до неї лід. Коли різкий біль пройде і собака заспокоїться, краще відвезти її до ветеринара для огляду рани.

Процедура стрижки кігтів хоч і не складна, але потребує підготовки. Терпіння, любов до тварини та знання вищенаведеної інформації допоможуть вам виконати її швидко та якісно.



Telegram
Mail