Як привчити кішку до унітазу?

Як привчити кішку до унітазу?

Кішка в будинку – це вічний двигун та джерело щастя. Але від домашнього вихованця виникають і проблеми. Навіть привчений до лотка кіт стає джерелом неприємностей – розкиданого наповнювача, неприємного запаху та додаткових витрат. Але якщо кота привчити до унітазу, ці проблеми можна вирішити всі одночасно і в комплексі:

  • наповнювач не розкидатиметься, адже коту не доведеться закопувати екскременти;
  • запах не з'явиться, адже всі відходи життєдіяльності змиватимуться з водою;
  • не доведеться витрачати гроші, адже наповнювач та засоби для обробки місця встановлення котячого горщика купувати не доведеться, та й на придбанні лотка можна заощадити.

Як привчити кота до унітазу? Це не найпростіша в навчанні гігієнічна звичка, вона вимагає часу та терпіння від господаря. Спробуємо розібратися в цій статті, як навчити кота ходити на унітаз і з якими складнощами може зіткнутися в процесі прищеплення навички вихованцю його власник.

Як навчити кота ходити на унітаз: проста інструкція для дбайливих та терплячих господарів

Чому варто привчити кішку до унітазу? На те є кілька причин:

  • вам більше не доведеться чистити лоток – достатньо натиснути на кнопку зливу і вода забере всі наслідки ходіння кота до туалету;
  • кіт більше не розноситиме наповнювач по квартирі (гранули часто пристають до лап і виявляються в найнесподіваніших місцях будинку);
  • ви заощаджуєте час і гроші, не купуєте непотрібні більше витратні матеріали, не прибираєте в лотку, що знижує витрати на утримання вихованця та радує власників.

Привчання до ходіння на унітаз розвиває і саму тварину. Кошеня, освоюючи нову навичку, стає розумнішим, слухнянішим, у нього покращується пам'ять.

Чи є мінуси у ходіння кота на унітаз? Як і в будь-якого процесу – є. Вам доведеться постійно тримати кришку сидіння відкритою, адже самостійно підняти її кіт не здатний. До того ж, нажимати самостійно на кнопку зливу можуть тільки коти-генії, а отже, вам доведеться регулярно перевіряти стан сантехніки та змивати продукти життєдіяльності, інакше неприємного їдкого запаху по всій квартирі не уникнути. Питання гігієни унітазу також буде поставлене досить гостро, адже при використанні одного сантехнічного приладу і людиною, і котом про його чистоту та санітарну безпеку доведеться дбати з особливою ретельністю.

Двері в туалет також повинні бути відчинені – не використовуйте клямки, замки та інші методи закривання, інакше вихованець просто не зможе потрапити в санвузол. Подбайте про те, щоб кришка не могла сама зачинитися – кіт може злякатися при стрибку і відмовитися відвідувати унітаз надалі.

Але плюсів у такого навику набагато більше. Тому, якщо ви хочете дізнатися, як привчити кота регулярно ходити на унітаз – ознайомтеся із простою інструкцією.

Прививати нову навичку потрібно послідовно і протягом тривалого часу. Не робіть перерви у навчанні, інакше до нього доведеться приступати заново. Як привчити маленьке кошеня до унітазу? Не варто починати навчання з зовсім малого віку – малюкові, який всього кілька сантиметрів довжиною від носа до кінчика хвоста, буде складно впоратися з відвідуванням великої сантехніки як мінімум через її висоту.

Як привчити кішку до унітазу: дійте послідовно

  1. Розмістіть лоток поруч з чашею сантехніки. Пересувайте його ближче раз на кілька днів – так тварина краще запам'ятає нове місце для туалету.
  2. Після того, як кіт звик до нового місця розміщення туалету, починайте збільшувати висоту розташування лотка. Для початку підкладіть під нього невелике піднесення (тонка коробка, стос журналів або ін.), потім поступово нарощуйте висоту. Якщо у кота виникають складності з використанням лотка на висоті – поверніть його на місце і повторіть експеримент через кілька днів.
  3. Поставте лоток на унітаз, помістіть у нього невелику кількість наповнювача. Коли вихованець почне на постійній основі застрибувати на нове місце туалету і справляти потребу – приберіть лоток.
  4. Для зручності улюбленця на сидіння унітазу можна встановити картонне коло з невеликим отвором (діаметр 5-7 см). Згодом його можна замінити на спеціальне котяче сидіння.

Як виявилося, навчити кішку ходити на унітаз не так складно, як може здатися на перший погляд. Ваше терпіння буде обов'язково винагороджене, головне – не здаватися на півдорозі і бути готовим до труднощів.

Що знадобиться для привчання домашнього вихованця до нового місця туалету? Таке рішення не спричиняє зайвих витрат. Вам не потрібні спеціальні пристрої – всі етапи привчання можна провести, використовуючи підручні засоби. Тож кіт на унітазі – це не тільки зручно, а й вигідно.



Telegram
Mail