Як вибрати шампунь для собаки і чим мити собаку, якщо немає шампуню

Як вибрати шампунь для собаки і чим мити собаку, якщо немає шампуню

У сучасних зоомагазинах представлено безліч шампунів та інших спеціальних засобів для догляду за собакою. Початківцю собаководу складно визначитися, який шампунь вибрати та купити для собаки з десятків представлених. Матеріали цієї статті допоможуть зрозуміти, як зробити правильний вибір, і що робити, якщо необхідно терміново помити вихованця, а спеціального миючого засобу немає під рукою.

Коли треба мити собаку

Собака – це досить чиста тварина. Природою не передбачені обов'язкові гігієнічні процедури для чотирилапих. Але оскільки для багатьох людей собака стає повноправним членом сім'ї, який тісно контактує з дітьми, може спати з власником в одному ліжку і т.д., питання її чистоти стоїть більш остро. Загалом, існує три цілі миття собаки. Це:

  • гігієнічна. Коли вихованець вивалявся в золі або загрязнив шерсть чимось що погано пахне, то його, звичайно ж, необхідно терміново мити;
  • лікувальна. Під час лікування шкірного захворювання ветеринар може назначити такий метод зовнішнього лікування як купання зі спеціальним засобом;
  • косметична. Щоб шерсть вихованця сяяла блиском і її було простіше розчісувати, його можна купувати.

Фахівці радять не мити собак часто без причини. А якщо обґрунтована причина все ж таки є, то дізнатися, який шампунь для собак кращий, і використовувати саме його.

Особливості вибору шампуню

Як вибрати шампунь для собаки знає кожен ветеринар. Але якщо в даний момент отримати від нього консультацію немає можливості, то наведені нижче критерії вибору допоможуть придбати відповідний засіб для вашого чотирилапого улюбленця.

Насамперед, варто враховувати породу собаки та характеристики її шерсті:

  • для м'якошерстих порід знадобиться засіб, який запобігає звалюванню;
  • собакам з жорсткою, короткою шерстю потрібний шампунь, що текстурує;
  • для вихованців з довгою шерстю важливо вибрати засіб, який допоміг би з проблемою заплутування, спеціально для них випускають шампуні, після яких шерсть легше розплутати та прочісувати;
  • короткошерстим собакам краще купити засіб для жирної шкіри.

Якщо не знаєте, як зрозуміти, що шампунь не підходить собаці, то, перш за все, зверніть увагу на стан шерсті та шкіри вашого улюбленця. При виявленні проблеми слід вибрати шампунь, який її усуне:

  • для відновлення структури купіть засіб з протеїнами;
  • для усунення сухості виберіть шампунь з екстрактом пшениці, евкаліпта або чайного дерева;
  • якщо у вихованця свербіж, йому допоможе засіб із екстрактом алое або гідрокортизоном;
  • ланолін, як компонент шампуню, допоможе впоратися з непослухняною шерстю, полегшити розчісування.

Деякі сучасні шампуні мають нестандартні компоненти, які дозволяють усунути незвичайні труднощі. Наприклад, засіб з УФ-фільтром дозволить запобігти вигоранню кольору шерсті собаки. А якщо в шампунь включений відбілюючий компонент, його можна використовувати для того, щоб вивести жовті плями на шерсті.

Чим помити собаку, якщо немає спеціального шампуню?

Напевно, у кожного початківця виникало питання, чим купати собаку, якщо в будинку немає шампунів. Більшість власників чотирилапих вихованців вважають, що використовувати для миття собаки можна виключно спеціальні засоби, придбані у ветеринарній аптеці. На їхню думку, навіть одне миття може повністю знежирити шкіру тварини, змити з неї захисну плівку та спровокувати моторошну алергічну реакцію. Так вони мають рацію. Але все ж таки, чим мити собаку, якщо немає шампуню?

Часті ситуації, коли потрібного засобу в будинку немає, а помити вихованця терміново потрібно. У такому разі можна скористатися шампунем для дітей. Такі миючі засоби можуть виконати роль швидкої допомоги у відмиванні дуже брудної тварини. Вони не пересушують шкірний покрив, і при цьому чудово справляються з усуненням забруднень з шерсті. Якщо дитячого шампуню у будинку теж немає, можна скористатися дитячим милом.

Шампуні для людей, які випускалися кілька десятків років тому, часто використовувалися як миючий засіб для улюблинця. І при цьому вони відзначали, що стан шкіри та шерсті тварини зовсім не погіршувався. Це пояснюється тим, що раніше держава жорсткіше контролювала якість продукції, яка надходила на ринок. До того ж, у сучасних шампунях для людей більше хімічних добавок, здатних спровокувати прояв алергічної реакції.

Фахівці радять, лишній раз без потреби не мити собаку з використанням миючих засобів. Якщо вихованець просто забруднений пилом, достатньо обмити його теплою водою без додавання мила або шампуню.



Telegram
Mail