Перші ознаки лишаю у собаки – методи лікування

Перші ознаки лишаю у собаки – методи лікування

Лишай у собаки – це небезпечне та неприємне захворювання, яке приносить масу проблем як тварині, так і її власнику. Щоб уникнути цієї недуги потрібно правильно дбати про свого чотирилапого друга. А якщо хвороба все ж таки наздогнала вихованця, своєчасно її розпізнати і негайно розпочати лікування.

Види лишая в собак

На сьогоднішній день наука виділяє кілька видів, лишая у собак.

Кожен з них відрізняється методами лікування, симптомами та причинами появи:

1.     Стригучий. Зустрічається такий вид лишая у вихованців найчастіше. Заразитися тварина їм може не лише на вулиці, а й безпосередньо на території свого житла. Стригучий лишай у собак викликають спори грибка, які зазвичай «ховається» у ґрунті, на предметах, з якими найчастіше контактує собака або безпосередньо на іншій собаці. Такий вид лишаю дуже заразний і небезпечний. Він з неймовірною швидкістю вражає все тіло вихованця, внаслідок чого він може навіть загинути. Основна ознака хвороби - заламування, а потім повне випадання шерсті. На уражених ділянках шкіра набуває рожевого, червоного або коричневого кольору. Заразитися стригучим лишаєм може і людина.

2.     Висівкоподібний. Викликає патогенний дріжджоподібний грибок. Він може довгий час жити на  покриві здорової тварини, не проявляючи себе, і чекати, коли його імунітет ослабне. Після цього він починає дуже швидко поширюватися по тілу вихованця, залишаючи на ньому облисілі ділянки з почервонілою шкірою.

3.     Рожевий. Таке захворювання стає наслідком алергічної реакції у разі внутрішньої інфекції. Ветеринари вважають, що собачий рожевий лишай виникає у тварин із генетичною схильністю до нього. Вилікувати його повністю неможливо, він постійно проявляє себе, як тільки імунітет вихованця ослабне. При поразці рожевим лишаєм шерсть собаки випадає плямами, а шкіра на облисілому місці лущиться і набуває рожевого, а потім жовтого кольору.

4.     Мокнучий. Виникає як алергічна реакція організму на корм, ліки тощо. Спочатку проявляється невеликими безволосими, опухлими ділянками. Потім на місці облисіння виникає папула з рідиною, яка постійно сочиться, потім гноїться і збільшується.

Перші симптоми лишаю в собак

Виявити перші симптоми лишаю тварини дуже складно. Адже найчастіше після зараження він довгий час не проявляє себе і протікає у прихованій формі. Такий період іноді триває до двох тижнів.

Щоб визначити таке захворювання як лишай, потрібно знати, як він проявляє себе на першій стадії на тілі у собак.

Лишай у собак симптоматику має таку:

  • свербіж в одній із частин тіла вихованця;
  • на шкірі з'являються тріщини, вона може змінити колір, собака може розчісувати уражену ділянку;
  • сверблячка швидко поширюється по всьому тілу;
  • тварина поводиться мляво, апатично.

Насамперед лишай вражає лапи, живіт та морду. При виявленні перших ознак слід одразу звертатися до ветеринара. Варто пам'ятати, що це захворювання дуже швидко перетікає з легкої стадії у вкрай тяжку.

Методи лікування лишаю у собак

Чим лікувати лишай у собаки – знає лише лікар, який провів повну діагностику та виявив точну причину захворювання. Тільки комплексним лікуванням лишаю у собак можна досягти хорошого результату.

Зазвичай воно спрямоване на:

  • знищення мікроорганізмів, що спричинили хворобу;
  • профілактика розмноження патогенних мікроорганізмів на здорові ділянки;
  • зняття больових відчуттів, сверблячки;
  • відновлення ослабленого імунітету.

Для цього застосовують лікарські препарати для зовнішнього чи внутрішнього використання. На початкових стадіях зазвичай використовують ліки зовнішнього застосування: мазь, гель, крем, спрей тощо. Якщо ураження вже системне, необхідно застосовувати також лікарські засоби для внутрішнього використання.

Який саме лікарський засіб необхідний для лікування, може сказати лише лікар після діагностики вихованця.

Серед зовнішніх препаратів найчастіше призначають:

  • Лекадерм;
  • Санодерм;
  • Міконазол;
  • Фунгін;
  • Клотримазол;
  • Імаверол;
  • Цинкова мазь;
  • Іхтіолова мазь і т.д.

Серед препаратів внутрішнього застосування:

  • Флуконазол;
  • ністатин;
  • Діазолін;
  • Амфотерицин;
  • Глікопін;
  • Аміновіт;
  • Лактобіфадол і т.д.

Багато власників вихованців, які не знають, як вилікувати лишай у собаки, вдаються до застосування народних методів лікування. В даному випадку варто розуміти, що лишай небезпечне захворювання, яке, якщо його своєчасно не вилікувати, може призвести до загибелі вихованця. Грибок дуже швидко поширюється по тілу собаки та посилює її стан. Тому народні методи лікування можна застосовувати лише як додаткові разом із методами, які визначив лікар після обстеження тварини.

Лишай у собаки лікування в домашніх умовах – обробляють заражені ділянки шерсті яблучним оцтом, дьогтем, часником тощо. Говорити про ефективність такого лікування може лише лікар. Тому перед тим як наносити будь-що на уражену ділянку шкіри проконсультуйтеся з ветеринаром.

Як прискорити процес одужання?

Також господарі не повинні забувати про запобіжні заходи під час лікування. Оскільки більшість видів лишая можуть передаватися людині, треба приділити увагу до особистої безпеки. Слід щоразу після обробки уражених ділянок шкіри собаки знезаражувати руки милом чи антисептиком. Всі речі, з якими контактувала тварина, потрібно замочувати в знезаражувальному складі, а потім прати за високої температури. Особливо це стосується спального місця собаки. Краще на час хвороби застеляти спальне місце одноразовою пелюшкою і частіше міняти її на нову.

Дітям грати з вихованцем, у якого діагностували лишай, не можна. Слід щодня оглядати шкірний покрив у всіх членів сім'ї, де живе хворий собака. При виявленні лущення або пігментних плям потрібно відразу звертатися до лікаря.

Якщо своєчасно виявити лишай та звернутися до лікаря, вилікувати його буде набагато простіше. Тому регулярно оглядайте тіло свого четвероного улюбленця і приділяйте йому більше уваги.



Telegram
Mail