Чому у котів ламаються вуса: основні причини

Чому у котів ламаються вуса: основні причини

Вуса у кота – не просто прикраса витонченої тварини. Вібриси відіграють важливу роль у житті вихованця, виконуючи функції відразу кількох органів.

Вібриси відрізняються за будовою від звичайного хутра – це волосся довше, товще, має складнішу конструкцію, в них приховано величезну кількість нервових закінчень. Вібриси – такі ж органи чуття, як очі чи ніс. Котячі вуса сприяють покращенню дотику, координації рухів, орієнтації. З їх допомогою коти вловлюють найменші коливання повітря, завдяки чому швидко і точно визначають місцезнаходження здобичі та можуть ухилятися від зіткнення з предметами навіть у темряві.

У дію котячі «антени» наводить поперечно-смугаста мускулатура. Вусики ростуть над верхньою губою кішки, на підборідді, на щоках, над очима. Вібриси є навіть на хвості та на лапках, але вусами називають саме ті, що розташовані на мордочці.

Вібриси допомагають тварині розпізнавати їжу, визначати, чи вона придатна для вживання. За допомогою вусів коти спілкуються між собою та з людиною, виражають свій емоційний стан.

Іноді господарі відзначають випадання вусів у кішки. Чому у кота ламаються вуса ? Причини можуть бути різними від вікових особливостей до серйозних захворювань.

Чому у кішок ламаються вуса

Відсутність вусиків або скорочення їхньої довжини можна помітити неозброєним оком. Довге волосся власники котів знаходять на підлозі або на м'яких меблях. Як ставиться до такої знахідки? Чи варто панікувати чи ламання вусів у дорослих котів чи маленьких кошенят – норма?

Навіть якщо ви не знаєте точно, чому у кота обламуються вуса , цей процес – привід насторожиться. Хоча й не завжди, адже випасти вус може через природне зношування. Не турбуйтесь – на зміну йому вже зростає новий. Але виявити уважність все ж таки необхідно, адже не завжди вуса випадають самі по собі. Причини випадіння або підвищеної ламкості вібрісів часто пов'язані з:

·         неправильним харчуванням, недостатньою кількістю у раціоні вітамінів, мінералів, кальцію, біотину;

·         наявністю в організмі паразитів;

·         мікробними чи грибковими захворюваннями;

·         механічною травмою;

·         дерматитами.

Якщо ви помітили, що у кішки ламаються або випадають вуса – намагайтеся визначити причину.

Авітаміноз, дерматити, грибкові та мікробні захворювання в більшості випадків викликають свербіж. Кішка розчісує або інтенсивно вилизує хворе місце, що призводить до випадіння хутра у цій ділянці тіла. У цей період частішає умивання лапкою, властиве всім котячим. Саме цей процес може спричинити ламання або випадіння вібрісів. Такуж сверблячку і наслідки може викликати харчова алергія, наприклад, при неправильно підібраному харчуванні для тварини.

Чому ламаються вуса у кішки, якщо у будинку кілька тварин? Причина може бути банальною – під час боротьби за верховенство на території вібріси можуть бути зламані сильнішими суперниками.

Знаючи причину її неважко буде усунути. Якщо ламкість пов'язана із захворюванням – запишіться на прийом у ветклініку. Після проведення обстежень фахівець призначить лікування, свербіж пройде і вуса поступово відростуть.

Якщо у кошеняти чи кішки ламаються вуса через збій в обмінних процесах та неправильне харчування – що робити ? Введіть у щоденний раціон продукти з біотином, вітамінами А та D. Покажіть тварину ветеринару – можливо, необхідно буде повністю змінити раціон харчування, вибрати інший котячий корм , доповнити його вітамінно-мінеральним комплексом.

Чому вуса ламаються у кошенят?

Чому у маленьких котів обламуються вібрісси, залишаючи малюків без вусів ? Кошеня – та сама дитина. Рідко малюки усидливі та слухняні. Мами кішки навчилися примусово заспокоювати непосид. Вони відкушують вібриси, щоб приглушити чутливість крихти. Малята можуть і самі повідкушувати вуса один одному під час гри.

Якщо ви бачите, що ламаються вуса у маленького кошеняти , переконайтеся в тому, що він не отримав серйозних травм і раціон повноцінний. Механічно пошкоджені вібриси з часом заміняться на нові або відростуть (загалом за 2 місяці).

Коли у кошенят міняються вуса ? Іноді випадання вібріс пов'язане із фізіологічними причинами. З віком змінюються зуби, шерсть та вуса (але не у всіх малюків). Іноді випадіння та ламкість вусиків пов'язані з порушенням обміну речовин, що також не рідкість для котячих дітей. Уважно стежте за малюком та його харчуванням – у сприятливих умовах вуса не випадатимуть.

Отже, якщо у кошеняти ламаються вуса, причиною може бути:

·         механічне пошкодження – вуса самі відростуть чи зміняться;

·         глисти – необхідно провести обробку тварини спеціальними засобами та позбавитись від паразитів;

·         неправильне харчування – порадьтеся з ветеринаром та змініть раціон;

·         грибкова інфекція, необхідно провести лікування.

Після усунення причини випадіння вібріси почнуть відростати.

Ще одна причина, чому у котів можуть ламатися вуса

Нерідко негарна форма або підвищена ламкість вібріс пов'язані з генетичною схильністю тварини та індивідуальними особливостями породи. Наприклад, у мейн-кунів вуса дуже довгі, рівні, стирчать у різні боки. Самка мейн-куна у 2005 році отримала титул володарки найдовших вусів у світі серед котів – її вібріси досягли розміру 19 см! А ось у представників порід корніш-рекс, девон-рекс, сфінкс вуса спочатку виглядають як зламані. Вони невеликої довжини, можуть бути закручені, вигнуті, пом'яті. Іноді їх взагалі немає або дуже мало. І це нормально – нічого робити не треба.



Telegram
Mail