Вода – основа всього живого на планеті. Без неї не може існувати жодна жива істота та домашні вихованці – не виняток. У мисці кота та собаки завжди має бути вода. Але скільки її має бути? Чи є норма споживання рідини для чотирилапих друзів? Яку кількість води можна назвати недостатньою, а яку – надмірною?
Вода для котів та собак: навіщо вона потрібна?
Пити воду – життєво важливо для кожного вихованця, адже його організм на 70% складається саме з цієї рідини і вона бере безпосередню участь у всіх процесах, які протікають в організмі. Вона здійснює зволожуючу дію на повітря, сприяє транспортуванню кисню до внутрішніх органів, бере участь у нормалізації температури тіла. Крім цього, вода виконує захисну функцію, змочує внутрішні органи та сприяє виведенню з організму токсинів.
Скільки води потрібно коту в день
Правильний режим пиття – запорука здоров'я вашого кота. Але якщо вам здається, що кішка багато п'є – знайте, що собаки вживають набагато більше рідини. Для дорослої котячої особи нормою вважається вживання близько 300-500 мл чистої води на добу. Але ця цифра відносна:
- якщо раціон вихованця складається із сухого корму, то він питиме більше води;
- якщо ви годуєте вологим кормом кількість рідини, що випивається, може бути невеликою, близько 150 мл на добу.
Про те, що кіт багато п'є, може свідчити стан його лотка. Його доводиться частіше чистити, у ньому постійно волого. Часто причиною великого споживання води є захворювання нирок у котячих, а також такі хвороби як рак, діабет або гіпертиреоз. Якщо кішка постійно багато п'є – зверніться до лікаря ветеринара для консультації та проходження обстежень.
Скільки води на добу має випивати собака
Норма води на добу для собак багато в чому залежить від розмірів вихованця. Цуценята п'ють менше, ніж дорослі особини, великим породам потрібно більше води, ніж представникам дрібних порід. У середньому норма становить близько 60% від маси тіла тварини та її легко розрахувати. Більшу кількість води можуть пити тварини, які ведуть дуже рухливий спосіб життя, які перебувають у спекотному кліматі. Якщо ваш чотирилапий друг харчується сухим кормом він питиме більше, ніж той собака, який їсть консерви. При підвищеній спразі зверніться до лікаря для отримання рекомендацій та перевірки стану здоров'я вихованця.
Ознаки зневоднення у домашніх тварин
Знаючи, скільки кішці чи собаці потрібно води на день, легко визначити той момент, коли тварині потрібна допомога. Якщо кількість рідини, що споживається, змінилася – зверніться до ветеринара. Але про настання зневоднення можна дізнатися і самостійно, просто спостерігаючи за вихованцем. При нормальному рівні води в організмі у тварини гарна еластична шкіра, ясна рожевого кольору, вологі. Очі таких тварин блищать, у них немає тьмяності. Колір сечі прозорий та блідо-жовтий, ненасичений. Сильний запах у виділеннях відсутній.
При зневодненні змінюється поведінка тварини – вона стає млявою, втрачається енергія. Слина стає більш в'язкою, тягучою, шкіра суха. Сеча набуває сильного їдкого запаху і стає насиченого кольору, може бути втрачена її прозорість.
Тепер ви знаєте, скільки води потрібно давати кішці та собаці. Але що робити, якщо вихованець відмовляється її пити? Шукайте альтернативні способи запропонувати рідину. Наприклад, замініть звичайну напувалку фонтанчиком, підвищіть температуру пропонованої води. Обов'язково слідкуйте за тим, щоб рідина в мисці завжди була чистою – брудну воду мало хто погодиться вживати. Змініть місце розташування напувалки – можливо, кішці не подобається та зона, де ви встановили її годівниці. Для привернення уваги тварини до води можна додати до неї невелику кількість корму, але пам'ятайте про необхідність частішої заміни такого пиття.
Скільки води на день потрібно кішці? Стільки, скільки потрібно для того, щоб уникнути проблем зі здоров'ям. Вода переносить поживні речовини по організму, допомагає підтримувати здоровими всі органи та системи, включаючи кістки та суглоби.
Якщо ви не знаєте, скільки води потрібно саме вашій кішці за добу – зверніться до фахівців для консультації. Співробітники компанії "Сита морда" допоможуть розрахувати ідеальний раціон для вашого вихованця, підібрати оптимальний корм і ту кількість рідини, яка допоможе підтримати здоров'я хвостатого друга в нормі.