Температура собаки – сигнал стану вашого улюбленця

Температура собаки – сигнал стану вашого улюбленця

Температура тіла у всіх порід собак - це дуже важливий критерій, за яким можна оцінити загальне самопочуття тварини та її здоров'я. Результатом підвищеної температури можуть стати такі проблеми як: запалення в організмі, харчові отруєння, інтоксикації (укуси кліщів), інфекційні прояви бактеріального та паразитарного характеру, проблеми ендокринної системи та обмінних процесів, а також низка інших захворювань. Знижена температура може свідчити про порушення терморегуляції після травм, виснажень, рясної втрати крові та інших захворювань

Які норми температури у собак?

Вимірювати температуру необхідно за допомогою термометра, так як вимірювання на дотик не має достатньої результативності. Для собак характерні температурні показники вищі на 1-2,5 градуси порівняно з людським організмом.

На дотик можна дізнатися про показники температури тільки в тому випадку, якщо господар добре обізнаний, яка нормальна температура у собак.

Для дрібних порід собак та маленьких цуценят характерно більш висока температура. А ось з віком метаболічні процеси уповільнюються. У кожної тварини може спостерігатися суттєво різна температура, на яку впливають такі фактори як погода, емоційне та гормональне середовище.

Нормальною температурою собаки вважається підвищення температурних показників на 0,5 градусів при менструації і перших декількох днів (2-3) після пологів. Таке незначне підвищення визначається змінами в гормональній системі та появою молока. У спекотні дні температура у тварин є вищою.

На тимчасові стрибки температури можуть впливати емоційні потрясіння та фізичні навантаження. Також підвищення температурних показників може спостерігатися після щеплень, що свідчить про вироблення антитіл організмом.

Яка температура має бути у собак?

Для того, щоб зрозуміти, яка нормальна температура у собаки, власник повинен знати температурну норму своєї тварини та її діапазон. Господарі, у яких живуть племінні цуценята, породисті тварини, призери виставок, проводять дуже ретельний контроль за здоров'ям своїх вихованців, вимірюючи температуру близько 3 разів на день в той самий час.

Ведення графіка температури рекомендовано, якщо тварина перенесла операцію, перебуває в процесі відновлення після захворювання, травм або загострень. Також необхідно відстежувати температурну динаміку у тварини під час проведення щеплень (до і після). Вагітним самкам, які знаходяться на останньому тижні вагітності, проводять вимірювання температури двічі на день, щоб визначити час пологів. Перед початком пологового процесу температура у самки знижується на 1,5-2 градуси і залишається в такому діапазоні до кінця пологів.

Як вимірюється температура тіла собак?

Якщо необхідно дізнатися, яка температура тіла собаки, то рекомендовано проводити вимірювання за допомогою звичайного ртутного або сучасного електронного термометра. Для першого варіанту характерна дешева ціна, а електронні термометри мають більшу зручність і значну безпеку. Важливим правилом є індивідуальне користування вимірювальним приладом. У жодному разі не можна користуватися термометром господареві та вихованцю.

Незалежно від виду термометра показники температури тіла у собак практично завжди вимірюються ректально. Не варто вимірювати температуру, вклавши термометр в пащу, тому що навіть слухняний і спокійний собака зможе стиснути зуби. У пахвинній ділянці вимірювання температури рекомендовано тільки для тварин короткошерстих порід.

Щоб дізнатися, яка температура тіла у собак, при вимірюванні в анусі необхідно дотримуватися особливої делікатності та обережності, щоб уникнути нервування тварини.

  • перед тим як проводити процедуру вимірювання температури, слід збити показання термометра, змастивши його кінчик при використанні вазеліном або нейтральним кремом;
  • для того, щоб заспокоїти тварину, її слід погладити, поспілкуватися з нею або дати шматочок смачної їжі;
  • далі необхідно покласти тварину на бік і переконатися в тому, що тварина не напружена;
  • піднявши хвіст, з особливою обережністю слід ввести градусник у задній прохід на 1,5-2 см, притискаючи його до стінки прямої кишки. При напрузі м'язів тварини не слід застосовувати силу і проштовхувати вимірювальний прилад, так як це може призвести до його псування та травмування слизової оболонки;
  • ртутним градусником температура вимірюється протягом 5-7 хвилин, тоді як електронним приладам подається звук після закінчення 30 секунд;
  • Наступним етапом є витяг градусника з подальшою дезінфекцією і миттям рук.

Для низки станів інформативність температури визначається окремими елементами, тому вимірювання слід проводити за годинниковим інтервалом.

Також можна користуватися приблизними допоміжними методами. Гарячий ніс не завжди є ознакою підвищеної температури, а наявність білого нальоту або струпів на носі може говорити про проблему зі здоров'ям. Можна спробувати на дотик лапи та вуха тварини та приблизно визначити температуру тіла. Те саме можна зробити з паховими та м'язовими лімфовузлами, для яких характерно збільшення температури у собаки за наявності запальних процесів.



Telegram
Mail