Чим годувати кошеня: поради та рекомендації

Чим годувати кошеня: поради та рекомендації
Правильний раціон харчування для кошенят відіграє дуже важливу роль у розвитку та здоров'ї малюка. Тому до складання раціону необхідно підходити з усією відповідальністю. Ця стаття допоможе розібратися, чим годувати кошеня, який раціон стане найкориснішим, і що є правильним доглядом за новонародженим кошеням.

Основні правила раціону для кошенят

Завданням кожного власника тварини є забезпечення правильного раціону харчування для свого улюбленця. Корисні речовини, вітаміни та мінерали, що надходять в організм тварини, сприяють правильному розвитку, а також впливають на зовнішній вигляд хутра, здоров'я зубів, кігтів, зору та всіх систем організму.

Годівля кошенят - це важливе завдання, для якої потрібен правильний план складання меню. Оскільки коти є хижими тваринами, у їх денний раціон харчування повинен входити білок:

  • не менше ніж 30% для малюків;
  • щонайменше 50% для дорослих особин.

Важливим є вживання молочних продуктів, яєць, бульйонів та деяких видів овочів, що багаті вітамінами та корисними речовинами для організму тварини.

Консультація професійного ветеринара допоможе у складанні плану харчування для вашого улюбленця. Лікар проконсультує про корисні інгредієнти, що підходять для вашого кошеняти, а також допоможе виключити продукти, що сприяють непереносимості та харчовим реакціям тварини.

Які продукти заборонено давати маленьким кошенятам

У цей список входять майже ті ж види продуктів, що і для дорослих котів.

Заборонено:

  • жирні сорти м'яса у вигляді баранини та свинини;
  • кисломолочну продукцію із високим відсотком жирності;
  • смажене м'ясо важко засвоюється у котячому організмі;
  • печінка може стати причиною захворювань кісток та суглобів;
  • сире м'ясо може спровокувати появу гельмінтів в організмі та інших хвороботворних мікроорганізмів;
  • різні види ковбас, копчених виробів та інших м'ясних напівфабрикатів мають високий вміст солей та додаткових інгредієнтів, які завдають шкоди для котячого організму;
  • кістки можуть стати результатом пошкодження внутрішніх органів та призвести до летальних наслідків;
  • риба, а точніше її велика кількість може сприяти надлишку фосфорного балансу в організмі тварини, що збільшує ризик виникнення сечокам'яних захворювань;
  • у всіх сортах винограду, помідорах та баклажанах містяться небезпечні для котів токсини;
  • вживання картоплі та бобових може вплинути на травлення та сприяти газоутворенню.

Також цей список необхідно доповнити: солодкими та шоколадними виробами, хлібобулочною продукцією, цибулею, часником, кофеїном та алкоголем.

Вищеперелічені види продуктів можуть завдати шкоди кошеняті у вигляді харчового отруєння, дисфункції травного тракту, блюванні, діареї або запору.

Основна відмінність годівлі дорослих тварин і маленьких кошенят полягає в тому, що організм маленьких кошенят до 8 місяців добре засвоює молоко, тоді як організм у дорослих кішок не має здатності перетравлювати лактозу.

Як вибрати корм для кошеняти?

Багато власників котячих віддають перевагу готовим кормам, які на сьогоднішній день є найпопулярнішим харчуванням.

Котячий корм поділяють на види:

  • корми економ та преміум сегмента є не найоптимальнішими варіантами для організму маленької тварини. В основному він складається з найдешевших компонентів, таких як соя, хрящі, целюлоза, а також різних видів барвників та консервантів, ароматизаторів та добавок, що сприяють посиленню смакових відчуттів, та навіть м'яти;
  • корм супер преміям класу сприяє надходженню в котячий організм усіх необхідних вітамінів та мікроелементів, які є запорукою міцного здоров'я та ситості. До складу таких кормів входять м'ясні продукти, мінімальна кількість консервантів, смакових та ароматичних добавок;
  • корма класу холістик мають виключно натуральні продукти, у складі відсутні шкідливі добавки, ароматизатори та смакові підсилювачі. Є корисні компоненти, вітаміни і мінерали, які є необхідністю для зростаючого організму. Висока поживність таких кормів дає можливість наситити організм тварини навіть невеликою кількістю корму. Це дає можливість компенсувати високу вартість на такі види кормів.

Скільки прийомів їжі має бути у маленького кошеняти

Чим годувати кошенят і скільки разів на день? З цим питанням стикається практично кожен власник, у будинку якого з'явилося маленьке кошеня. Важливо, щоб тварина не голодувала і не переїдала. Про те, чим годувати місячне кошеня і старших малюків, далі.

Кількість їжі, яку має з'їдати малюк, визначається його віковою категорією:

  • 3-4 тижні: у такому віці тварина повинна харчуватися 7-8 разів на добу. Обов'язковими є нічні годування;
  • 1,5-2 місяці: для кошенят такого віку нормою є 6-7 годівель на добу. З одним нічним прийомом їжі можна попрощатися;
  • 2-3 місяці: за добу кошеня повинне з'їдати на одну порцію менше, ніж у віці 1,5-2 місяці;
  • 4-6 місяців: нормою є п'ятиразове годування;
  • 6-9 місяців: для кошенят такого віку достатньо буде 3-4 прийомів їжі на добу.

Після року тварина має отримувати триразове харчування. Цього буде цілком достатньо для задоволення всіх потреб котячого організму.

Раціон харчування для кошенят різного віку

Для того, щоб тварина була здоровою і фізично розвиненою, при складанні раціону необхідно враховувати її вікову категорію. Саме вік визначає харчування кошенят маленьких і старших.

·  до місяця. Для новонароджених кошенят цілком достатнім є материнське молоко. Однак нерідкі випадки, коли тварина залишається без матері і потребує догляду з боку людини. Найідеальнішим рішенням для годування таких малюків стане придбання спеціального замінника молока для кошенят, яке можна купити на прилавках зоомагазинів;

·  1 місяць. Приблизно до місяця кошеня цілком обходиться материнським молоком, яке забезпечує споживання всіх необхідних мікроелементів та є оптимальною їжею для шлунка кошеняти. Коли тварині виповнюється приблизно місяць, вона починає потребувати споживання додаткової їжі у вигляді прикорму. Для кошенят такого віку гарним рішенням стануть м'ясні пюре, сир невисокої жирності та відварені овочі, потерті на тертці;

·  2 місяці. Меню для кошенят даної вікової категорії не повинно мати сильну відмінність з раніше запропонованою їжею. Однак у цьому віці тварина може в невеликій кількості харчуватися спеціальними сухими кормами. Перевагу слід віддавати продукції виключно преміального сегмента, що сприяє повноцінному забезпеченню організму необхідними вітамінами та мікроелементами без шкідливих добавок.

·  Додавання в меню кошеняти нежирної морської риби без кісток, пророщених паростків пшениці або вівса, молочної продукції не високої жирності стане ідеальним доповненням до звичайної їжі. У цьому віці можна вже не пюрувати овочі та м'ясо;

·  3 місяці. Даний етап котячого організму характерний тим, що у нього формуються зуби та правильний прикус. Тому кошенятам у такому віці краще не давати пюре або дрібно порізану їжу. Тверда їжа великими шматочками допоможе у виробленні жувального рефлексу, який є нормою для дорослої тварини;

·  4-6 місяців. Кошенятам у такому віці характерно швидке збільшення у вазі та зростання, тому необхідно їх забезпечити максимально збалансованим раціоном харчування. М'ясо у вареному та сирому вигляді, деякі види овочів та нежирної риби, знежирені молочні продукти та злакові каші є ідеальним харчуванням для цього періоду. Даючи тварині їжу великими шматками, можна допомогти формуванню котячої щелепи та нагадати про його природу;

·  6-12 місяців. Піврічне кошеня має практично таку ж масу тіла, як і доросла тварина. На цьому етапі активність починає трохи зменшуватися. Кошеня вже менше грає та витрачає свою енергію. Як говорилося вище, прийоми їжі в цьому віці зменшуються, і в раціоні немає молока. Це дозволяє мінімізувати ризики ожиріння.

Порода та годування кошенят

Чим годують маленьких кошенят залежно від породи? Цим питанням задається багато хто. Складання правильного раціону харчування для кошенят всіх порід є абсолютним гарантом міцного здоров'я та правильного фізичного розвитку. Незалежно від породи, тварина може мати непереносимість на будь-який продукт або мати проблеми зі шлунком.

Шлунок всіх котячих порід влаштований однаковим чином, тому викладені вище рекомендації будуть актуальними для всіх порід котів.



Telegram
Mail